Cinsel İşlev Bozuklukları

CİNSEL DANIŞMANLIK VE TERAPİ

Cinselliğin, psikolojik dengenin sağlanmasında, mutlu, huzurlu bir aile yaşamında çok önemli bir rolü vardır, hayatı haz dolu ve anlamlı kılar, bu şekilde,aşkı ve sevgiyi güçlendirir ve yaşantıya yeni boyutlar kazandırır. Ülkemizde evliliklerin pek çoğu ne yazık ki cinsel uyumsuzluk ve ilişkideki çatışmalar nedeniyle bir açmaza sürüklenmekte ve çiftler yıllar boyu mutsuz bir beraberliği sürdürmek zorunda kalmaktadırlar.

  • CİNSEL İLİŞKİDE BULUNAMIYORSANIZ

  • CİNSEL İSTEĞİNİZ ÇOK AZALDI YA DA HİÇ YOKSA

  • CİNSEL İLİŞKİYE KARŞI KORKULARINIZ VAR VE CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA GERGİNSENİZ

  • CİNSEL İLİŞKİDE ISLANAMAMA, KURULUK, YANMA VE AĞRI OLUYORSA

  • CİNSEL İLİŞKİDE UYARILMADA ZORLUK, HİSSİZLİK VE ORGAZM OLAMAMA YAŞIYORSANIZ

  • KORKUDAN JİNEKOLOJİK MUAYENE OLAMIYORSANIZ

  • EŞİNİZLE CİNSEL PROBLEMLERİNİZ NEDENİYLE TARTIŞMA YAŞIYORSANIZ

  • EŞİNİZDE ERKEN BOŞALMA VE SERTLEŞME PROBLEMLERİ VARSA


Buna benzer sorunlarınıza cinsel danışmanlık ve terapiyle çözüm bulabilirsiniz. Cinsel terapistler tarafından sorunlarınızın nedenleri doğru olarak saptanarak yapılacak terapi ile sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin kapılarını açılacaktır.

AĞRILI CİNSEL İLİŞKİ NEDENLERİ NELERDİR?

Psikolojik bir sebebe bağlı değilse; ilaç tedavisi, lokal uygulanan bazı kremler ya da cerrahi yaklaşımla sorun çözülebilir.

Psikolojik nedenlerde ise; kadının cinsel ilişki sırasında yeterince uyarılamaması, isteksizlik sonucunda ıslaklığın sağlanamamış olması daha çok ağrıya ve sürtünme esnasında tahrişe yol açacaktır.

Bunun çözümü ise cinsel terapidir. Yapılan terapide sorunun kökeni araştırılır ilişkide görülen eksikler ve yanlışlar düzeltilir, kişiye ve çifte özel bir planlama yapılarak, evde yapılacak egzersizler, bazı kremler ve ilaçların da desteğiyle yapılan bir terapi sağlıklı çözüm sağlanır.

Site içeriğinde bulunan bilgiler hastalarımızı bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.