Hakkımda

Op. Dr. Atıl AKTAŞ Kimdir?


Op. Dr. Atıl AKTAŞ 1975 yılında Mersin’de doğdu. 1993 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden, 1999 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2004 yılında Mersin Üniversitesi’nde ihtisasını tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı oldu. Özel sağlık kuruluşlarında yıllarca çalıştıktan sonra, 2010 yılında Kadıköy Acıbadem Üniversite Hastanesi İVF merkezinde; İVF (tüp bebek) ve kısırlık eğitimimi tamamladı. Daha sonra Mersin’e dönerek çeşitli özel sağlık kuruluşlarında çalıştı ve 2011-2015 yılları arasında Mersin Kadın-Doğum ve Çoçuk Hastanesi’nde görev yaptı.

2014 yılında ÇİSED’in (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) eğitim programına katıldı

2015 yılında kendi muayenehanesini açarak, hastalarına hizmet vermeye başladı.

Kozmetik Jinekoloji alanında yaptığı çalışmalar sonucunda muayenehanesinde lazer uygulamaları ile genital estetik konusunda hastalarına hizmet vermektedir.

Çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ve Türkçe kitap içerisinde bölüm yazarlığı vardır.

TJOD, TSRM gibi bilimsel dernek üyeliklerinin yanı sıra, Mersin Lamos Rotary Kulübü kurucu üyesi olup, 2012-2013 yıllarında Dönem Başkanlığı yapmış ve çeşitli komitelerde görev almıştır.

Site içeriğinde bulunan bilgiler hastalarımızı bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.