MENÜOp. Dr. Atıl AKTAŞ+90534 722 31 22İletişim
Op. Dr. Atıl AKTAŞOp. Dr. Atıl AKTAŞJinekolog
Kadın Doğum Uzmanı

Vajina Estetiği Vajina Daraltma

Mersin Vajina Estetiği

Doğum sonrası oluşabilen vajina genişliği, estetik operasyonla tamamen düzeltilmektedir. Vajina genişliği olduğunda ilişkiden zevk alamama, eşin tatmin olma zorlukları, estetik olarak vajina ağzında açıklık olduğu görülmektedir. Hem vajina ağzı, hem de dudak iç kısımları 30-45 dk süren bir operasyonla estetik olarak düzeltilmektedir. Başarılı müdahalelerle kadınların psikolojilerinde düzelme, kendine güven ve daha tatminkar bir cinsellik sağlanabilmektedir.

Labioplasti (İç dudakların estetiği)

Son yıllarda Labioplasti oldukça talep görmektedir. Doğuştan gelen veya sonradan uzayan, sarkan ve düzensizleşen iç dudakların kesilerek estetik olarak düzeltilmesi ameliyatıdır. Bazan de bir dudak kısmının diğerine göre daha uzun veya faklı yapıda olması nedeni ile de labioplasti operasyonları yapılabilmektedir. Labioplasti’de iç genital sistemin bir parçası olan vajinaya veya kızlık zarına dokunmamaktayız. Yani bekarlarda korkmadan bu operasyonu yaptırabilirler. Kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir. Bazen normalden daha büyük olan labiumlar, penisin vajina girişinde de engel oluşturabilir ve ağrılı cinsel ilişkiye yolaçabilir. Rahat bir şekilde dar pantolon, tayt, mayo ve bikini giyememe kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Labioplasti genel anestezi ya da sadece lokal anestezi ile o bölgenin uyuşturulması şeklinde yapılabilmektedir. Operasyonda fazla, düzensiz ve sarkık görünümde olan dudak kısımları çıkarılmakta ve daha sonrasında da estetik dikişler konulmaktadır. Ayrıca bir takım renk değişimleri varsa da işlem sırasında alınmaktadır. Labioplasti operasyonları ile özgüven artışına paralel şekilde ilişkideki konsantrasyon ve cinsel doyum artmasına paralel cinsel hazda da artış olmaktadırG NOKTASI BÜYÜTME

G noktası,vajinanın girişinin 2-3 cm kadar içinde ve üst duvarında yer alır. Büyüklüğü ve yeri değişiklikler gösterebilir ve her kadında bulunmayabilir. Kadınlarda klitoris ve G noktası beraberce orgazmı sağlar. G noktası vajinal orgazmı sağlamaktadır. G noktasının küçük olması yeterli hassasiyet oluşumunu azaltarak vajinal orgazmın da az olmasına neden olabilir. G noktasına yapılan enjeksiyon dolgular G noktasını büyüterek orgazmı kolaylaştırmaktadır.

VAJİNA DOĞUM KESİSİ (EPİZYO) İZLERİNİN DÜZELTİLMESİ

Normal doğum sırasında bebeğin başının rahat çıkması ve düzensiz yırtıkların oluşmaması için “epizyotomi (epizyo)(doğum kesisi) yapılmaktadır. Epizyo kesisi iyi bir şekilde onarılmazsa bu bölgede nedbe (skar) dokusu kalabilmektedir. Skar dokusu bünyeye bağlı oluşabilse de büyük yırtık ya da kesilerde zor iyileşmeye bağlı da olabilir.

Nedbe dokusu seksüel ilişki sırasında ağrıya (disparoni) sebep olabilir ve bu durum zamanla çiftlerde cinsel isteksizlik ve tatminsizliği de beraberinde getirebilir. Ayrıca kötü görünen bir vajina kadınlarda güven eksikliğine, eşinden utanmaya ve psikolojik bir takım problemlere de zemin hazırlayabilir. Vajina ağzı geniş kaldığı için enfeksiyonlarda daha sık görülebilir. Epizyo düzeltilmesi operasyonu genel olarak lokal anestezi altında (bölgesel uyuşturma ile) yapılmakta ve yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Skar dokusu çıkarılıp, vajina girişi daraltılmakta ve düzeltilmektedir. Genital bölgenin estetik açıdan daha iyi görünmesi sağlanırken, işlevsel yönden de seksüel ilişki sırasında ağrı, acı gibi sorunların giderilmesinde ve cinsel hazzın arttırılmasında yarar sağlamaktadır.

Op. Dr. Atıl AKTAŞJinekolog
Kadın Doğum Uzmanı
+90534 722 31 22