MENÜOp. Dr. Atıl AKTAŞ+90534 722 31 22İletişim
Op. Dr. Atıl AKTAŞOp. Dr. Atıl AKTAŞJinekolog
Kadın Doğum Uzmanı

Mersin Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı

Kızlık zarı tamiri iki şekilde yapılabilir. Geçici tamir düğünden 2-4 gün önce yapılabilir, yaklaşık 10- 15 dakika sürer ve sadece o bölge uyuşturularak yapılır.

Hastanın talep etmesi durumunda genel anestezi altında da yapılabilir. Bu tamirde doktor o zamana kadar dayanabilecek iplik seçer ve ilişkide kanamayı sağlayacak bir girişim uygular.

Tecrübeli ellerde ,başarılı bir işlem gerçekleşmişse sonrasında istenmeyen bir durumla karşılaşılması yok denecek kadar az bir ihtimaldir. İkinci işlem ise kalıcı tamirdir ve cinsel ilişki zamanlaması açısından problemi olmayan kişilerin tercih ettiği operasyondur.

Bu daha uzun süren bir işlemdir. 30-45 dakika sürebilir ve genellikle anestezi altında tercih edilir. İyileşme süresi biraz uzun sürer ve düğünden en az 1- 1,5 ay önce yapılmalıdır.

Tamirden sonra o bölgenin kuru tutulması, temizliği ve bakımı çok önemlidir. Ücret tespiti yapılan muayeneden sonra mümkün olur ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterebilir. Yapılması gereken başta bu konuda her açıdan güvenilebilecek tecrübeli bir doktor seçmek ve doktorunuzun önerilerine uymaktır.

Op. Dr. Atıl AKTAŞJinekolog
Kadın Doğum Uzmanı
+90534 722 31 22